انواع بالابر هیدرولیک و قیمت ساخت بالابر هیدرولیک در سراسر کشور


انواع بالابر هیدرولیک خانگی همراه قیمت نصب در سراسر کشور

از زمانی که ساختمان ها به بیش از یک طبقه رسیده و ارتفاع آنها نسبتا بالا رفته، ساخت بالابر هیدرولیکی نیز اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است. زیرا بالابر هیدرولیک را می توان از جمله رایج ترین نمونه از بالابر تولید شده دانست. امکان ساخت بالابر با تنوع بسیار بالا از نظر ابعاد و ظرفیت وزنی، باعث شده تا بتوان استفاده بسیار زیادی از انواع بالابر هیدرولیک انجام داد.

ایمنی بالابر خانگی چقدر است ؟

معمولا افرادی که اقدام به ساخت بالابر هیدرولیک می کنند، باید اطلاعات فنی و مهندسی بسیار بالا و دقیقی داشته باشند.زیرا هرگونه نقص و اختلال در عملکرد انواع بالابر هیدرولیکی می تواند منجر به بروز حوادثی شود. آهنکشی مورد نیاز برای ساخت بالابر نیز باید توسط افرادی انجام شود که تخصص بسیار مناسبی در جوشکاری دارند.
زیرا جوش های ایجاد شده برای آهنکشی بالابر هیدرولیکی باید فاقد هر گونه عیب مانند ترک و یا خلل و فرج باشد.در غیر این صورت بالابر ساخته شده از نظر ایمنی قابل اطمینان نبوده و استفاده از آن ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد. بدین ترتیب بهتر است ساخت انواع بالابر پله و یا بالابر خانگی به شرکت های متخصص در این زمینه سپرده شود.

 

آشنایی با برخی از قطعات مورد نیاز برای ساخت بالابر هیدرولیک

معمولا برای ساخت بالابر هیدرولیکی نیاز به قطعات بسیار زیادی می باشد. هر کدام از این قطعات باید از بهترین جنس و از معتبر ترین برند ها تهیه شود، تا بتوان یک بالابر با کیفیت را تولید کرد. انتخاب قطعات مناسب می تواند یکی از مهمترین مراحل ساخت انواع بالابر هیدرولیکی باشد.
الکتروموتور یکی از مهمترین قطعات مورد استفاده برای ساخت بالابر هیدرولیک می باشد. یکی دیگر از قطعاتی که می تواند اهمیت بسیار زیادی هم برای عملکرد مناسب بالابر داشته باشد، پمپ هیدرولیک می باشد. سیم بکسل و جک هیدرولیک از دیگر قطعاتی هستند که در تولید انواع بالابر هیدرولیکی کاربرد دارند.

شاسی و میکروسوئیچ از دیگر قطعات ضروری برای ساخت بالابر هستند. از دیگر قطعاتی که باید برای تولید بالابر از آنها استفاده کرد می توان به کاراسلینگ و سنسور اشاره کرد. کفشک و روغن دان از جمله قطعات ضروری برای ساخت بالابر های هیدرولیکی می باشند. هر کدام از این قطعات تاثیر بسیار زیادی در عملکرد بالابر دارد. بدین ترتیب نیاز است در انتخاب آنها دقت بسیار زیادی وجود داشته باشد. در غیر این صورت کیفیت بالابر به حد مطلوب نخواهد رسید.

 

میزان سر و صدای بالابر هیدرولیک

یکی از موضوعاتی که در هنگام سفارش مطرح می باشد، میزان سر و صدای ایجاد شده در هنگام بالا و پایین شدن بالابر می باشد. با توجه به اینکه در اغلب موارد بالابر خانگی بوده، یعنی در منازل مسکونی از آن استفاده می شود، لذا کم بودن سر و صدا هنگام کار کردن این بالابر ها اهمیت پیدا می کند. میزان صدای ایجاد شده به نوع الکتروموتور انتخاب شده از سوی سازنده بستگی دارد.

دو نوع الکتروموتور وجود دارد که می توان از آنها برای ساخت این بالابر ها استفاده کرد. یکی از آنها الکتروموتور های معمولی هستند. این نوع از الکتروموتور ها با کمی سر و صدا همراه می باشند. نمونه دیگری از الکتروموتور ها که می توان از آنها در ساخت بالابر های هیدرولیکی استفاده کرد، الکتروموتور داخل روغن و پمپ های اسکرو می باشند. این نمونه از الکتروموتور ها بدون هیچ گونه سر و صدایی بالا و پایین شدن بالابر را انجام می دهند. بدین ترتیب افرادی که به سر و صدای ایجاد شده توسط بالابر حساس می باشند، می توانند از این الکتروموتور ها بر روی بالابر های هیدرولیکی بهره مند شوند.

 

اهمیت ظاهر کابین بالابر خانگی

معمولا در ساخت کابین بالابر هیدرولیکی موضوعات بسیار زیادی اهمیت دارد، که یکی از آنها ظاهر بالابر می باشد. علاوه بر اینکه یک بالابر باید از نظر ایمنی و استحکام در بهترین شرایط ممکن قرار داشته باشد، اما این بدان معنا نبوده که ظاهر بالابر اهمیت خاصی ندارد. بدین ترتیب شرکت بالابر تسلا لیفت همه تلاش خود را می کند تا بتواند کابین بالابر هیدرولیکی را با متریال و شکل ظاهری متنوع تولید و به بازار عرضه کند.

از جمله متریالی که برای زیباسازی بالابر هیدرولیک از آنها استفاده می شود، می توان به آلومینیوم، استیل، سنگ، ام دی اف و… اشاره کرد. بدین ترتیب افرادی که قصد تهیه بالابر های هیدرولیکی دارند، باید با توجه به محل استفاده از بالابر، متریال مناسب برای آن را انتخاب کنند.
زیرا برخی از این متریال ممکن است برای هوای آزاد مناسب تر بوده، زیرا معمولا در هوای آزاد احتمال آسیب دیدگی و استهلاک بسیار بیشتر می باشد. برای مثال استیل می تواند برای استفاده در محیط های باز بسیار مناسب باشد. معمولا بالابر هایی که داخلی بوده را نیز از جنس هایی مانند ام دی اف تولید می کنند. زیرا ام دی اف دارای زیبایی و ظرافت بسیار زیادی می باشد.

 

نقش جک هیدرولیک در بالابر هیدرولیک

معمولا در هر سازه یا محصولی قطعاتی به چشم می خورد که بسیار حیاتی و با ارزش می باشند. بالابر هیدرولیکی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. برخی از قطعاتی که در ساخت این نوع از بالابر ها از آنها استفاده شده، بسیار ارزشمند و مفید می باشند. یکی از این قطعات جک هیدرولیکی است. جک هیدرولیکی را می توان به پایه و ستون اصلی بالابر های هیدرولیکی در نظر گرفت. این موضوع باعث شده تا شرکت های سازنده نیز توجه بسیار ویژه ای به انتخاب جک هیدرولیکی در ساخت انواع بالابر داشته باشند.

شفت های به کار رفته در جک های هیدرولیکی اغلب از جنس کروم هستند. جک های هیدرولیک دو نوع می باشند که یکی از آنها پیستون آب بندی و دیگری گلویی آب بندی نام دارند. نوع گلویی آب بندی برای بالابر هایی با حداکثر ارتفاع 3 متر بسیار مناسب می باشد. اما اگر بالابر باید در ارتفاعی بیش از 3 متر بالا و پایین شود، بهتر است از جک هیدرولیک پیستون آب بندی استفاده شود. تعمیر و نگهداری جک هیدرولیک گلویی از نوع پیستونی بسیار راحت تر و کم هزینه تر می باشد. این موضوع باعث استقبال بیشتر از جک های هیدرولیکی گلویی آب بندی شده است.

انواع پمپ هیدرولیک مورد استفاده در ساخت بالابر هیدرولیک

یکی از قطعات بسیار مهمی که در ساخت انواع بالابر خانگی یا بالابر پله از آن استفاده می شود، پمپ هیدرولیک می باشد. پمپ هیدرولیک معمولا دارای انواع بسیار مختلفی است که هر کدام از آنها دارای ویژگی هایی می باشد. بدین ترتیب انتخاب پمپ هیدرولیک مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت نهایی بالابر هیدرولیکی داشته باشد. پمپ های هیدرولیکی قابل استفاده در بالابر های هیدرولیکی شامل سه نمونه می باشند.

اولین نمونه از پمپ های هیدرولیکی که کاربرد بسیار گسترده ای نیز در صنعت ساخت بالابر داشته، پمپ هیدرولیک دنده ای است. پمپ هیدرولیک دنده ای از دو نمونه دیگر پمپ هیدرولیک دارای کاربرد بیشتری می باشد. نمونه های دیگر پمپ هیدرولیک نیز اسکرو و پره ای می باشند. قیمت و کیفیت پمپ هیدرولیک دنده ای از نمونه های اسکرو و پره ای بیشتر می باشد. همین امر باعث شده تا اغلب سازندگان از صدای نسبتا بیشتر آن چشم پوشی کرده و در اغلب بالابر ها از آن استفاده کنند. بدین ترتیب می توان متوجه شد که کیفیت بالا و قیمت تمام شده مناسب بالابر هیدرولیک می تواند به صدای ایجاد شده توسط بالابر ارجح باشد.

ارسال دیدگاه